blank

مشهد، حدفاصل چهارراه دانشجو و معلم36، پ996

38929142 , 38937464 - 051

blank

ساعت کاری آموزشگاه

8 الی 13 - 16 الی 21

وبلاگ

ویژگی های بهترین آموزشگاه فنی حرفه ای

ویژگی های بهترین آموزشگاه فنی حرفه ای

ثبت نام در یک آموزشگاه خوب یکی از اصلی ترین دغدغه های  کارآموزان می باشد، با توجه به تعداد زیاد آموزشگاه ها و تنوع در شهریه ها، اساتید، تجهیزات، تبلیغات مجازی، … یک آموزشگاه خوب باید چه ویژگی های داشته باشد، توجه داشته باشیدکه همیشه آموزشگاه های که شهریه بالاتری و تبلیغات بیشتر، نسبت به آموزشگاه های دیگر دارند، جزۀ بهترین آموزشگاه ها نمی باشند.  پس قبل از ثبت نام و انتخاب آموزشگاه باید به موارد زیر توجه فرمائید.

blank

رشته – حرفه – استاندارد چیست؟

ثبت نام در آزمون ادواری

نحوه محاسبه نمره کتبی-عملی-نهائی

آموزش حضوری و آنلاین کاربر icdl

برای انتخاب یک آموزشگاه فنی حرفه‌ای خوب ، می‌توانید به موارد زیر توجه کنید:

1- اساتید :

استاد رکن اصلی بهترین آموزشگاه می باشد، هدف آموزشگاه فنی حرفه ای، اشتغال کارآموزان می باشد، اساتید آموزشگاه فنی حرفه ای می بایست جدا از مجرب و متخصص بودن، اشتغال در همان حرفه نیز داشته باشند، تا بتوانند به درستی کارآموزان آموزش دهند. اساتید فنی حرفه ای باید کارت مربیگری از طرف سازمان فنی حرفه ای داشته باشند.

2- استانداردهای آموزشی:

مطمئن شوید که آموزشگاه دارای مجوزهای لازم و استانداردهای آموزشی مناسب است.

3- نمره قبولی :

یکی از اصلی ترین آیتم ها در انتخاب آموزشگاه نمره قبولی کارآموزان در آزمون های فنی حرفه ای می باشد. حتما از آموزشگاه آمار قبولی کارآموزان دوره های گذشته را بخواهید.
اگر می خواهید در رابطه با نمره قبولی فنی حرفه ای بیشتر بدانید کلیک کنید.

4- رضایت کارآموزان:

قبل از ثبت نام در آموزشگاه باید از بازخورد و نظرات کارآموزان در دوره های قبل اطلاع پیدا کنند و در صورت رضایت اکثر کارآموزان اقدام به ثبت نام در آموزشگاه نمایند. برای اطلاع پیدا کردن از نظرات و بازخوردها می توان به سایت آموزشگاه (در صورت دادن سایت) و نظرات کارآموزان – گوگل مپ – به صورت مستقیم از کارآموزان دوره های قبل تحقیق نمایند.

5- تجهیزات بروز :

یکی دیگر از ویژگی های آموزشگاه خوب استفاده از  ابزار و تجهیزات بروز هست، تهجیزات  بروز کمک شایانی در بالا بردن کیفیت دوره های آموزشی و اشتغال دارند.

6- برنامه‌های آموزشی:

ابتدا باید برنامه‌های آموزشی ارائه شده توسط آموزشگاه را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که آموزشگاه طبق برنامه آموزشی خود عمل می کند. آموزشگاهی که ثبات در برنامه های خود دارد به مراتب مورد اعتماد تر از دیگر آموزشگاه ها می باشد.

7- معرفی به بازارکار :

آموزشگاههای که جدا از آموزش با هدف اشتغال و بازار کار دوره های آموزشی را برگذار می نمایند، بهتر از آموزشگاه های دیگر می باشند.

8- سابقه فعالیت آموزشگاه :

یکی از مهمترین ویژگی های یک آموزشگاه سابقه فعالیت آموزشگاه می باشد، برای دانستن سابقه فعالیت آموزشگاه می توان به تابلو و بخش سال تاسیس و یا پروانه تاسیس آموزشگاه توجه کنید.

9- شهریه:

توجه داشته باشید که شهریه بیشتر از نرخ مصوب سازمان فنی حرفه ای نشان دهنده کیفیت بالاتر آموزشی نمی باشد، آموزشگاه های معتبر هستند که با توجه به طول مدت دوره و شهریه مصوب فعالیت می کنند.

10- فضای آموزشی :

فضایی آموزشی باید برای کارآموزان می بایست، به نحوی باشد که هیچ گونه خللی در هنگام آموزش برای کارآموزان به وجود نیاید.

11- موقعیت مکانی آموزشگاه :

یکی از مواردی که برای کاراموزان حائز اهمیت می باشد موقعیت مکانی آموزشگاه و دسترسی راحت به وسایل نقلیه عمومی می باشد.

12- طول مدت دوره :

طول مدت دوره می بایست متناسب با استاندارد آموزشی فنی حرفه ای باشد.

13- امکانات رفاهی آموزشگاه :

امکانات رفاهی به کیفیت آموزشی کمک شایانی می کند.به عنوان مثال : داشتن بوفه – کتابخانه – …

14- ارائه خدمات ویژه :

آموزشگاه های که جدا از برگزاری دوره، خدمات ویژه آموزشی به کارآموزان ارائه می کنند تا آموزشها از کیفیت بیشتری برخوردار باشند به مراتب بهتر از آموزشگاههای دیگر هستند. به عنوان مثال : ارائه فیلم آموزشی دوره ها – حضوری و آنلاین بودن دوره ها همزمان – خدمات آموزشی بعد از طول دوره – ….

15- نداشتن تخلف:

آموزشگاه های متخلف مراکز مورد اطمینان برای ثبت نام در آنها نمی باشند. برای جستجو در این خصوص می توانید به بخش بازرسی آموزشگاه های فنی حرفه ای آزاد مراجعه فرمائید.

16- تعداد کارآموز در هرکلاس :

هر چه تعداد کارآموزان در کلاس کمتر باشد آن دوره از کیفیت بیشتری برخوردار است.

نتیجه گیری

با توجه به این موارد ذکر شده و در نهایت با توجه به توانایی‌ها و اهداف شخصی خود، می‌توانید آموزشگاه مناسبی را برای آموزش در  حرفه‌ مورد نظر انتخاب کنید.

0/5 (0 نظر)
blank

گواهینامه مهارت فنی و حرفه ای

برای استخدام و مهاجرت

blank

برگزاری دوره های آموزشی

همزمان بصورت حضوری و آنلاین

blank

ضبط فیلم کلاسی

ارائه فیلم به کارآموزان

blank

اساتید مجرب و با تجربه

دارای کارت مربیگری

دوره‌های ثبت نام شده
دوره ها
علاقه مندی
0 آیتم دوره‌های ثبت نام شده
حساب کاربری

ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟